MUDr. Hana Mojžíšová

Příběhy klientů

Příběhy klientů

Jsem zastáncem komplexního přístupu k člověku, příznivcem zdravého životního stylu a snažím se sama se těmito zásadami řídit, neboť jsem přesvědčena, že to má smysl cítit se a vypadat báječně.

Jste na stránce: MUDr. Hana Mojžíšová / Příběhy klientů

zdravi-stihli.cz

Chcete poradit v oblasti výživy, úpravy hmotnosti (hubnutí / přibírání) a celkové změny životního stylu? Poradím vám praktické tipy a triky, jak zdravě zhubnout a jak si udržet štíhlost a zdraví si dlouhodobě. Více informací na webu www.zdravi-stihli.cz

Příběhy a inspirace pro vaše hubnutí

Inspirujte se příběhy klientů poradny, posuďte, co bylo jejich motivací ke změně, jakým způsobem přehodnotili svůj životní styl, zpomalili, aby mohli zvládnout více. Našli ve svém životě lepší cestu pro svoji postavu i zdraví.

Jídlo a výživové směry se staly moderním tématem. Mnozí lidé mají potřebu se odlišovat za každou cenu a vymýšlejí a prezentují nejrůznější praktiky ve stravování, které v nás ostatních způsobují informační chaos.

A co když teorie není vždy úplně rozhodující? Každý jsme navíc jiný.

Hledáme spolu odpovědi a řešení právě pro vás.

  • Každý z nás chce být zdravý, štíhlý, úspěšný či bohatý. Ne ale každému se jeho sen či představa daří naplnit. Proč se někomu v životě daří a někomu méně?
  • Je jednou z našich priorit se o sebe dobře starat?

Ve své poradenské praxi v oblasti zdravého životního stylu včetně poradenství oblasti výživy se denně potkávám s těmi, kterým se změna zdařila a jsou spokojeni a těmi, kteří zůstávají neúspěšní. Naslouchám jejich životním příběhům a zamýšlím se, co ty úspěšné spojuje a jaké jsou naopak společné znaky těch neúspěšných? Někdy stačí jen pár vět a dokáži odhadnout.

  • Hledáte námět na změnu ve vašem životě? Je pro vás vaše zdraví a kondice důležitá?

Počítání kalorií a online rozesílané jídelníčky nefungují. Dnes již víme, že v oblasti fyziologie těla působí řada mechanismů, které nám v hubnutí pomáhají či škodí. Ať již je to vliv psychiky tzn. působení stresu na hormonální systém těla, podobně důležitá je naše střevní mikroflóra, která je dnes velkým předmětem zájmu vědců na celém světě. Některé faktory můžeme ovlivnit, jiné méně.

  • Hledáte inspiraci, kde čerpat chybějící energii? Zajímáte se o drobnosti a řešení, která fungují? Recepty, které chutnají?

Každý z nás mám jiný životní příběh a nelze se spolehnout na černobílá řešení, na zaručené recepty na štíhlost, které fungují jiným. Většinou však jen krátce. Naučme se vnímat sami sebe, své možnosti a příležitosti ke změně.  Management přiměřené hmotnosti je komplexní problém a vyžaduje proto komplexní přístup. 

  • Recept na štíhlou postavu?

Naslouchám vašim příběhům a společně hledáme vhodné řešení právě pro vás.

Motivace klientů – příběhy z poradny

Veronika 24r (studentka VŠ, brigáda při studiu, svobodná) – „Hubnutí jsem odkládala, až dokončím školu. Je mi 24 let a chci dát tělo do pořádku před tím, než bych mohla otěhotnět. Primárně mě ale dohnal ke změně můj současný stav, kdy jsem odpoledne tak unavená, že se již nedokážu připravovat do školy. Potřebuji být produktivní a zdravá…“.

Petr, 32r, (SŠ, dálkové studium VŠ při zaměstnání, svobodný) – „Nadváha zásadně ovlivňuje určité oblasti mého života – např. vztahy. Jsem permanentně unavený a vyčerpaný, mám problémy se soustředěním. Má to velice špatný vliv na mou psychiku.“

Jana, 34r (VŠ, vdaná, MD s 1 dítětem 14 měs.) – „Selhaly všechny mé dosavadní pokusy zhubnout. Po porodu jsem už na takové váze, že je mi stydno a začíná se to projevovat i zdravotně a na celkové kondici. Nelíbím se sama sobě, nevejdu se do oblečení. Vím, že to ocení i manžel, vadí mi štiplavé narážky rodičů a známých.“

 

Motivace je klíčovým faktorem pro úspěch. Proces jakékoliv změny nemusí být snadný, a pokud je právě ten náš důvod či pohnutka jednání pro nás důležitá, stojí nám za úsilí jednat.

Naslouchám klientům ve své poradenské praxi a snažím se přemýšlet, jak využít jejich počátečního nadšení ke změně. Samotné chtění nestačí. Někdo je úspěšný, někdo opakovaně selhává. Stále mě klienti překvapují a těším se z jejich radosti, spokojenosti s jejich změnou či se snažím rozklíčovat u těch méně úspěšných určité nevýhodné životní stereotypy, strnulost, neochotu poznávat a zkoušet nové potraviny, měnit zaběhlá schémata či režim dne. Argumentuji s jejich nemohl/a jsem, protože…, pročítám vysvětlující emaily, proč k tomu či onomu nedošlo. Znám do detailu, čím byly naplněny jejich dny a „proto bohužel paní doktorko nebyl 3 týdny pohyb“ či „neměla jsem k dispozici papír k zapisování“. Žijeme pod obrovským tlakem moderní doby, využijme svůj potenciál pro sebe, abychom se cítili dobře ve svém těle.

Vytvoření webu a webdesign zajistila firma Clickmedia.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®

© MUDr. Hana Mojžíšová - specialistka na problematiku výživy, zdravého životního stylu a zdravého hubnutí |  Mapa webu | Mobil: +420 777 945 690

Partnerské weby: Cvičení pro zdraví — PhDr. Gabriela Firstová, Praha. Mgr. Erika Benická — psycholog, psychoterapeut. Výživový poradce Praha — MUDr. Hana Mojžíšová