MUDr. Hana Mojžíšová

Články

Články o zdravém životním stylu

Nesprávné stravovací návyky, nedostatek pohybu a stres se podílí na celosvětovém nárůstu obezity, která zvyšuje nemocnost, úmrtnost a zhoršuje kvalitu života. Výživa přitom ovlivňuje zdraví dle odborníků ze 70%, proto má smysl se tímto faktem zabývat.

Jste na stránce: MUDr. Hana Mojžíšová / Články

zdravi-stihli.cz

Chcete poradit v oblasti výživy, úpravy hmotnosti (hubnutí / přibírání) a celkové změny životního stylu? Poradím vám praktické tipy a triky, jak zdravě zhubnout a jak si udržet štíhlost a zdraví si dlouhodobě. Více informací na webu www.zdravi-stihli.cz

Ranní favorit - ovesná kaše? Ano!

Jsme z ní nadšené nejen my ženy, které rády sladké, ale i sportovci a všichni ti, které obtěžují během dne chutě na sladké a nemohou v práci během dopoledne jíst.

Přečíst článek

ZnámýLékař.cz: Fakta a mýty kolem zdravé výživy

Co si pod pojmem „zdravá výživa“ představujete? Zrní a mrkev? Proč tomu tak je? Asi se můžeme shodnout, že většina lidí toto slovní spojení nerada slyší, natož praktikuje.

Přečíst článek

Milovníci hořké čokolády nezoufejte! Je zdravá!

Zajímavý příspěvek od Mgr. Margit Slimákové.

Přečíst článek

Hubnutí v páru jde rychleji a snáze!

Pokud jste se rozhodli vyladit svou postavu do léta a váš partner je na tom podobně, máte vyhráno. Motivace, stejný cíl, stejné potraviny, vaření, omezení společenských aktivit tipu - návštěvy apod, pohyb, soutěžení. Pokud vhodného partnera nemáte, nezoufejte - kamarádka, sousedka nebo i okolí, které vám drží palce a nezrazuje je fajn.

Přečíst článek

Naši muži nám tloustnou!

Pánové o svou tělesnou schránku méně dbají, ale pokud se do hubnutí dají, jsou úspěšnější. Léky pro běžnou populaci však nejsou na dohled, tak nám zbývá cesta postupných změn.

Přečíst článek

Jak na dětské nejedlíky?

Nekřičte, netlačte na ně, nehrajte jim divadélko, nepouštějte pohádku, neslibujte čokoládu, nevařte něco jiného...samé ne, ne...Co tedy ano? Jděte jim příkladem!

Přečíst článek

Zaměstnání, kde nejrychleji tloustneme?

Výčet asi není překvapující - řidič kamionu, administrativní pracovník. Nesmíme mít ani málo času na sebe ani moc, pak se nám rizikové situace hůře zvládají.

Přečíst článek

Sitting desease? Nemoci od hlavy až k patě!

V americkém listu The Washington Post čtyři experti uvádějí neblahé vlivy sezení na tělo (sitting disease), od těch nejběžnějších a nejzjevnějších, jako jsou bolesti v zádech, až po ty nejvíce znepokojivé, jako je rakovina tlustého střeva.

Přečíst článek

stránka:

Vytvoření webu a webdesign zajistila firma Clickmedia.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®

© MUDr. Hana Mojžíšová - specialistka na problematiku výživy, zdravého životního stylu a zdravého hubnutí |  Mapa webu | Mobil: +420 777 945 690

Partnerské weby: Cvičení pro zdraví — PhDr. Gabriela Firstová, Praha. Mgr. Erika Benická — psycholog, psychoterapeut. Výživový poradce Praha — MUDr. Hana Mojžíšová