MUDr. Hana Mojžíšová

Články

Články o zdravém životním stylu

Nesprávné stravovací návyky, nedostatek pohybu a stres se podílí na celosvětovém nárůstu obezity, která zvyšuje nemocnost, úmrtnost a zhoršuje kvalitu života. Výživa přitom ovlivňuje zdraví dle odborníků ze 70%, proto má smysl se tímto faktem zabývat.

Jste na stránce: MUDr. Hana Mojžíšová / Články

zdravi-stihli.cz

Chcete poradit v oblasti výživy, úpravy hmotnosti (hubnutí / přibírání) a celkové změny životního stylu? Poradím vám praktické tipy a triky, jak zdravě zhubnout a jak si udržet štíhlost a zdraví si dlouhodobě. Více informací na webu www.zdravi-stihli.cz

Superpotraviny, které mají smysl

Už jste vyzkoušeli některé z uvedených - chia semínka, quinoa, amarant, konopné semínko?

Přečíst článek

Kdo vyhledává rady výživového poradce?

Všeobecně chybí informace, že zhubnout je celkem snadné, ale najít způsob trvale chutně upraveného jídla v dostatečném množství a vyhovujícím režimu pro konkrétního jedince je jediný způsob, jak v pohodě a příjemné kondici a optimální hmotnosti bez problémů si užít život, bez zbytečných zdravotních problémů a omezení v jídle.

Přečíst článek

Posilování středu těla/core/hlubokého břišního svalstva - jak na to

Důležitou (i když ne jedinou) součástí této stabilizace jsou funkční břišní svaly.

Přečíst článek

Palmový olej - výhody? Cena.

Je téměř ve všem, má vysoký obsah nedoporučovaných nasycených mastných kyselin a jeho získávání narušuje ekologickou rovnováhu přírody.

Přečíst článek

Smysluplná záchrana jídla

Asi všichni chápeme rozdíl mezi zbytečným plýtváním potravinami, využitím šišaté zeleniny či konzumací plesnivého chleba.

Přečíst článek

Syndrom švédské sekretářky

Za poslední století se snížil energetický výdej při práci až o 75 %. Je jasné, že na sebe civilizační nemoci nemohly nechat déle čekat.

Přečíst článek

Ovesné vločky

Superpotravina dostupná všem.

Přečíst článek

Zkřížené alergie

Pyloví alergici mají právě svou sezónu a obvykle nejhorší potíže.

Přečíst článek

Vadí občasné prohřešky v jídle?

Může rozvolněný jídelníček o víkendu blokovat hubnutí?

Přečíst článek

Jídlem proti zánětům?

Ano, určité potraviny mají protizánětlivé účinky, krom níže zmíněných jako je koření šafrán, vitamín D či spirulina bychom neměli zapomínat na omega 3MK, kterých máme většinou nedostatek.

Přečíst článek

stránka:

Vytvoření webu a webdesign zajistila firma Clickmedia.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®

© MUDr. Hana Mojžíšová - specialistka na problematiku výživy, zdravého životního stylu a zdravého hubnutí |  Mapa webu | Mobil: +420 777 945 690

Partnerské weby: Cvičení pro zdraví — PhDr. Gabriela Firstová, Praha. Mgr. Erika Benická — psycholog, psychoterapeut. Výživový poradce Praha — MUDr. Hana Mojžíšová