MUDr. Hana Mojžíšová

Články

Články o zdravém životním stylu

Nesprávné stravovací návyky, nedostatek pohybu a stres se podílí na celosvětovém nárůstu obezity, která zvyšuje nemocnost, úmrtnost a zhoršuje kvalitu života. Výživa přitom ovlivňuje zdraví dle odborníků ze 70%, proto má smysl se tímto faktem zabývat.

Jste na stránce: MUDr. Hana Mojžíšová / Články

zdravi-stihli.cz

Chcete poradit v oblasti výživy, úpravy hmotnosti (hubnutí / přibírání) a celkové změny životního stylu? Poradím vám praktické tipy a triky, jak zdravě zhubnout a jak si udržet štíhlost a zdraví si dlouhodobě. Více informací na webu www.zdravi-stihli.cz

Triky, které pomáhají zhubnout

Jejich celá řada. Základem než v příspěvku uvedené zmenšení porcí klienty lépe uspokojuje změna složení talíře. A kdo je spokojený, ten vydrží...

Přečíst článek

Co obsahuje či neobsahuje kuřecí maso

Autor článku Petr Havel bývá seriózním zdrojem informací, doporučuji k přečtení. Stravitelnost, kalorie, hormony, salmonela, antibiotika - máme se obávat?

Přečíst článek

Nejlepší burger na světě je veganský!

"Vypadá to jako burger, chutná to jako burger, jen v něm není maso. Tu skvělou chuť prostě nedělá mrtvé zvíře, ale dokonalé sladění všech ingrediencí," chválí jeden ze zákazníků a potvrzuje tak teorii samotného majitele a šéfkuchaře bistra.

Přečíst článek

Na zeleninu si přivstaňme!

Že bychom měli přidat zeleninu na své talíře, nemůže být pochyb. Ale jak ji máme upravovat?

Přečíst článek

Co je příčinou přejídání?

Příčin je několik, mezi nejčastější je nepravidelnost stravy jako takové. Následujícího pokrmu sníme více. Špatný výběr potravin - příliš sacharidů v pokrmu rozkolísá hladinu krevního cukru v krvi a máme dříve hlad či chuť a opět pochopitelně na cukry, neboť fyziologicky hladinu krevního cukru opět dorovnají. Namísto jídla něco z pekárny,...atd atd. Drobnosti, které nám pak zbytečně ničí postavu, zdraví i kondici.

Přečíst článek

Test dětských menu ve fastfoodech

Energeticky nedostatečné, výživově nevyvážené, spousta tuku a soli. A tohle kupujeme svým dětem za odměnu či když nestíháme?

Přečíst článek

Mladí neumějí, starší nestíhají....co? Vařit!

Údaje z Velké Británie: Mladí prý umí uvařit v průměru pouhé čtyři recepty. A neohrožuje to pouze jejich peněženku, ale i zdraví. Myslíte, že je to u nás lepší?

Přečíst článek

V Evropě jsme 5. nejtlustší!

Mladí se nemusí dožít tolika let jako jejich dědové, varuje WHO

Přečíst článek

Po dietách se přibírá

Zkušenosti ostatních a již všeobecně známá fakta o dietách jsou bohužel nepřenositelná, takže každý si svou hlavu musí natlouci sám?

Přečíst článek

stránka:

Vytvoření webu a webdesign zajistila firma Clickmedia.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®

© MUDr. Hana Mojžíšová - specialistka na problematiku výživy, zdravého životního stylu a zdravého hubnutí |  Mapa webu | Mobil: +420 777 945 690

Partnerské weby: Cvičení pro zdraví — PhDr. Gabriela Firstová, Praha. Mgr. Erika Benická — psycholog, psychoterapeut. Výživový poradce Praha — MUDr. Hana Mojžíšová