MUDr. Hana Mojžíšová

Články

Články o zdravém životním stylu

Nesprávné stravovací návyky, nedostatek pohybu a stres se podílí na celosvětovém nárůstu obezity, která zvyšuje nemocnost, úmrtnost a zhoršuje kvalitu života. Výživa přitom ovlivňuje zdraví dle odborníků ze 70%, proto má smysl se tímto faktem zabývat.

Jste na stránce: MUDr. Hana Mojžíšová / Články

zdravi-stihli.cz

Chcete poradit v oblasti výživy, úpravy hmotnosti (hubnutí / přibírání) a celkové změny životního stylu? Poradím vám praktické tipy a triky, jak zdravě zhubnout a jak si udržet štíhlost a zdraví si dlouhodobě. Více informací na webu www.zdravi-stihli.cz

Vzácný minerál, jenž zpomaluje stárnutí buněk a posiluje imunitu

Nemáte dostatek selenu? Jezte pestře, jezte paraořechy!

Přečíst článek

Suchá pleť - co z jídelníčku vyřadit a na co se naopak zaměřit?

Kvalita pleti, vlasů, nehtů je přímé souvislosti s životním stylem, který vedeme, kvalita stravy, odpočinek, spánek, hydratace ne drahými krémy, ale vodou. A co ještě? Přečtěte si!

Přečíst článek

Medvědí česnek - energie z přírody

Říká se, že když se medvědi probudí po zimním spánku, potřebují něco silného, co jim dodá energii. A tak ještě rozespalí vyrazí k nejbližšímu potoku, kde se pustí do rostlinky připomínající konvalinky – medvědího česneku. Ten jim pročistí žaludek, střeva a krev a zbaví tělo parazitů. Podle jiných zdrojů takhle česnekové listy pojmenovali už staří Germáni – věřili, že jim dodají medvědí sílu.

Přečíst článek

Kvásek nebo droždí?

Velikonoce jsou za dveřmi a můžete vyzkoušet upéci mazanec s žitným kvasem. V příspěvku se dozvíte proč proč...

Přečíst článek

Prokazatelné jedy v potravinách jsou uznané za bezpečné, říká Anna Strunecká

Rozhovor s profesorkou fyziologie Annou Struneckou o aspartamu, kokosovém oleji, glutamátu, potravinách s dlouhou trvanlivostí.

Přečíst článek

Test iDnes: Jídlo pro seniory

Přesolené, rozvařené, minimum zeleniny, obalené a smažené uzené....ale hodně. Dobrý byznys se seniory, posuďte sami.

Přečíst článek

Školní obědy v Japonsku

Jako Alenka v říši divů si budete připadat po zhlédnutí následujícího videa. Školáci v Japonsku totiž nejenom neznají českou UHO, ale celý oběd si hlavně užívají. Polední pauza je pro děti ze školy v Saitimě malým obřadem.

Přečíst článek

Mozek si v zimě dává pauzu, dejte si ji i vy

Dlouhé noci, krátké dny, chladné počasí, nedostatek slunečních paprsků, snížená hladina vitamínu D v krvi a horší strava. To vše má zásadní vliv na aktivitu mozku, který se podobně jako u jiných savců chrání tím, že funguje v nouzovém režimu. Dostává se do jisté formy zimního spánku.

Přečíst článek

Posilujme ledviny

Ledviny jsou jednak jedním z detoxikačních orgánů, jednak se jim dle tradiční čínské medicíny přisuzuje životní energie pro každého z nás.

Přečíst článek

Dali jste si jako novoroční předsevzetí běh a nemáte kondičku? Zapomeňte na to!

Pokud jste předtím pohyb neměli, tak na běh prozatím zapomeňte. Zkrácené šlachy, svaly, špatný pohybový rozsah, slabý střed těla. Tohle všechno nás za ty roky dohnalo.Některé potřebné cviky vás budou neskutečně štvát: přetočte se ze zad na břicho bez pomoci spodní nebo vrchní části těla. Je srandovní, jak je tak triviální pohyb výzvou.

Přečíst článek

stránka:

Vytvoření webu a webdesign zajistila firma Clickmedia.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®

© MUDr. Hana Mojžíšová - specialistka na problematiku výživy, zdravého životního stylu a zdravého hubnutí |  Mapa webu | Mobil: +420 777 945 690

Partnerské weby: Cvičení pro zdraví — PhDr. Gabriela Firstová, Praha. Mgr. Erika Benická — psycholog, psychoterapeut. Výživový poradce Praha — MUDr. Hana Mojžíšová