MUDr. Hana Mojžíšová

Články

Články o zdravém životním stylu

Nesprávné stravovací návyky, nedostatek pohybu a stres se podílí na celosvětovém nárůstu obezity, která zvyšuje nemocnost, úmrtnost a zhoršuje kvalitu života. Výživa přitom ovlivňuje zdraví dle odborníků ze 70%, proto má smysl se tímto faktem zabývat.

Jste na stránce: MUDr. Hana Mojžíšová / Články

zdravi-stihli.cz

Chcete poradit v oblasti výživy, úpravy hmotnosti (hubnutí / přibírání) a celkové změny životního stylu? Poradím vám praktické tipy a triky, jak zdravě zhubnout a jak si udržet štíhlost a zdraví si dlouhodobě. Více informací na webu www.zdravi-stihli.cz

Rady, jak zhubnout?

Časopisy a noviny se předhánějí, jaké rady k hubnutí uveřejnit, Ne vždy, jde o rozumné rady, s mnoha lze souhlasit, s mnoha polemizovat. Tento článek patří k těm povedeným.

Přečíst článek

"Cukr je nový tabák"

Jsou potřebné kampaně na snížení soli a cukru v potravinách? Ano, ale u nás zatím "nehrozí"...

Přečíst článek

eHealth: Chytré kontaktní čočky budou pomáhat diabetikům

Google se vrhá na pole takzvaných eHealth zařízení s vehemencí a originalitou sobě vlastní. Tentokrát chce zjednodušit život diabetikům. Hladinu cukru zjistí z jejich slz, jejichž rozbor budou průběžně dělat chytré kontaktní čočky.

Přečíst článek

Trendy ve zdravém stravování? "Clean eating" - nic nového

Čistě ze základních potravin si připravit jednoduše jídlo, bez zbytečných konzervantů, ochucovadel, hotových omáček, tatarek - cítit se dobře, získat energii.

Přečíst článek

DOBROMYSL.CZ: Recepty zdravé výživy: rychlé a zdravé večeře

"Milí přátelé zdravé výživy, zde pár inspirací na zdravé večeře. Pro ty, co hlídají svou váhu doporučuji: večer minimalizovat přílohy vč. pečiva a zvětšení porce bílkoviny (maso, vejce, luštěniny, mléčné výrobky). Výchozí recepturu tedy ev. upravujte dle svých aktuálních potřeb."

Přečíst článek

Nejhorší potraviny roku 2013!

„Klamání spotřebitele je závažný problém, zejména pak s ohledem na vzrůstající počet falšovaných potravin. Nahrazování dražší suroviny levnější složkou, uvádění nepravdivých údajů na obalech potravin.“ A samozřejmě zdravotnímu riziku."

Přečíst článek

dTest- hořické trubičky

V řadě výrobků je vysoký obsah škodlivých transmastných kyselin. Máte je rádi?

Přečíst článek

Potravinové doplňky

Odborníci se nemohou shodnout - pestrá strava stačí či ne? Řada studií nejen že neprokázala pozitivní vliv užívání multivitaminových preparátů, ale prokázala opak - negativní aspekt na zdraví.

Přečíst článek

Co nového v oblasti hubnutí a zdraví se objevilo v roce 2013?

Stále žádné zázraky, ani léky, pomáhající hubnout. Opět dobrá kondice jako předpoklad zdraví je na nás - kvalitní jídlo, méně živočišných bílkovin zejm. masa, více čerstvých potravin - zeleniny,...více spánku.

Přečíst článek

Jak nepřibrat o Vánocích? 5 ks rohlíčků vs. hodina chůze

Kolik si dovolíme přibrat? Vyplatí se nám 5 kousků cukroví vyvážit hodinovou chůzí?

Přečíst článek

stránka:

Vytvoření webu a webdesign zajistila firma Clickmedia.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®

© MUDr. Hana Mojžíšová - specialistka na problematiku výživy, zdravého životního stylu a zdravého hubnutí |  Mapa webu | Mobil: +420 777 945 690

Partnerské weby: Cvičení pro zdraví — PhDr. Gabriela Firstová, Praha. Mgr. Erika Benická — psycholog, psychoterapeut. Výživový poradce Praha — MUDr. Hana Mojžíšová