MUDr. Hana Mojžíšová

Články

Články o zdravém životním stylu

Nesprávné stravovací návyky, nedostatek pohybu a stres se podílí na celosvětovém nárůstu obezity, která zvyšuje nemocnost, úmrtnost a zhoršuje kvalitu života. Výživa přitom ovlivňuje zdraví dle odborníků ze 70%, proto má smysl se tímto faktem zabývat.

Jste na stránce: MUDr. Hana Mojžíšová / Články

zdravi-stihli.cz

Chcete poradit v oblasti výživy, úpravy hmotnosti (hubnutí / přibírání) a celkové změny životního stylu? Poradím vám praktické tipy a triky, jak zdravě zhubnout a jak si udržet štíhlost a zdraví si dlouhodobě. Více informací na webu www.zdravi-stihli.cz

Plánujete začít s pohybem? Nejčastější chyby

Fitka se po novoročním boomu už zklidnila, ledy venku roztály, den se prodlužuje - ideální stav začít s pohybem? Často se klienti dopouštějí řady chyb, pokud dlouho necvičili a chtějí začít - jakým způsobem, co a jak často? Upřednostnit, co mě baví či co spaluje tuky? Musím se zpotit, abych hubl? jak jíst a kdy? Otázek je celá řada, které někoho napadnou, někomu přijdou důležité, jinému ne. Důležité, ale jsou. Jsou osvědčené aktivity, které fungují. Měli bychom respektovat naši kondici a stav pohybového aparátu. Ev. zranění nás může zase na dlouhou dobu vyhodit "z kola" ven.

Přečíst článek

Tipy na zrychlení metabolismu

Velké téma našich konzultací! Je evidentní, že se jedná o komplexní záležitost, žádné urychlovače nemají smysl pokud nemáme rozumný jídelníček, vhodný pravidelný pohyb, přijatelně stresu a odpočinek.

Přečíst článek

Znáte výhody přirozeně bezlepkových obilovin?

Není důvod, když s lepkem nemáme zdravotní problém ho zcela vynechávat z jídelníčku s představou, že např. zhubneme. Je pravdou, že pečiva a zejm. jednostranně pšenice jíme daleko více než naši předci, a proto, když alespoň někdy odlehčíme jídelníček mimo jiné o lepek, neprohloupíme. Zařazovat můžeme ve zvýšené míře žito, které má méně lepku než pšenice, jíst častěji rýži, brambory. Ale pokud potřebujeme či chceme zcela přirozeně bezlepkové obiloviny, inspirujte se viz příspěvek. Mívají vyšší obsah minerálů, často i bílkoviny, takže jejich výhod využijeme občasně všichni.

Přečíst článek

Tesco se přidává k prodeji nevzhledné zeleniny a ovoce. Bude je nabízet se slevou

Obchodní řetězec Tesco, který svými tržbami zaujímá na českém maloobchodním trhu třetí místo, se pustil do prodeje esteticky vybočujících potravin. Různorodě tvarovaná jablka, mrkev, řepu a brambory najdou od dnešního dne zákazníci na pultech označených logem Perfectly Imperfect, tedy "dokonale nedokonalé.

Přečíst článek

Superpotravina avokádo: Buď ho milujete, nebo nesnášíte

Je to hit posledních let. Tedy pokud mluvíme o našich končinách. V západním, a především latinskoamerickém světě je avokádo denním chlebem už tisíciletí. Každopádně popularita vejčitého ovoce s tuhou slupkou a velkou peckou kulminuje.

Přečíst článek

srdce srdce

Nedělat, co škodí aneb kam se špatnou náladou?

Navykejme jiným návykům. Je to běh na dlouhou trať. Pro naše každodenní fungování se dá začít třeba tím, že ze svého repertoáru vyřadíme návyky v zacházení s náladami, emocemi a pocity, které neprospívají nikomu a jsou zkrátka zbytečné.

Přečíst článek

Palmový olej z pohledu nutričního

Není pochyb z pohledu ekologie, že je to megaproblém, otázka paní redaktorky na mě v níže uvedeném příspěvku směřovala na zdravotní účinky palmového oleje. To, že je palmový olej nadužíván je patrné - i tam, kde by šel nahradit rostlinnými oleji - je to otázka pro potravinářského technologa - kdy je to možné a kdy ne.

Přečíst článek

Češi a nanuky!

Zatímco ještě před pár lety se většina zmrzliny v Česku prodala ve formě velkých rodinných balení, dnes už téměř polovinu spotřeby tvoří takzvané impulzní prodeje. To znamená neplánované, spontánní nákupy jednoporcových nanuků či zmrzlin podle aktuální chuti.

Přečíst článek

Nabízeli bezlepkovou dietu plnou lepku. Inspekce je načapala

Krabičková dieta pro celiatiky - Klamání spotřebitele a zároveň ohrožení zdraví.

Přečíst článek

stránka: 1

Vytvoření webu a webdesign zajistila firma Clickmedia.
Web používá pro správu obsahu Redakční systém Clips ®

© MUDr. Hana Mojžíšová - specialistka na problematiku výživy, zdravého životního stylu a zdravého hubnutí |  Mapa webu | Mobil: +420 777 945 690

Partnerské weby: Cvičení pro zdraví — PhDr. Gabriela Firstová, Praha. Mgr. Erika Benická — psycholog, psychoterapeut. Výživový poradce Praha — MUDr. Hana Mojžíšová